جیوه قرمز

شرکت آراد برندینگ همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از خاستگاه های اصطلاح “جیوه قرمز” در روزنامه روسی پراودا بود، که ادعا می کرد جیوه قرمز “ماده ای فوق رسانا است که برای تولید مواد منفجره بمب های معمولی و هسته ای با دقت بالا، سطوح مخفی کاری استفاده می شود و کلاهک‌های خود هدایت شونده.»[4] هر ماده‌ای با این نوع خواص بسیار متفاوت برای بیشتر افراد مشکوک است، اما داستان پنهان‌کاری مدت‌ها پس از آنکه اکثریت کل داستان را رد کردند، همچنان مورد توجه بود.

برخی تصور می کنند جیوه قرمز اختراع یک سازمان اطلاعاتی یا باند جنایتکار به منظور فریب تروریست ها و کشورهای سرکشی است که در تلاش برای دستیابی به فناوری هسته ای در بازار سیاه بودند یک گزارش تلویزیونی نشان داد که اتحاد جماهیر شوروی KGB و GRU را تشویق کرد تا عملیات‌های ضربتی را برای شناسایی کسانی که به دنبال معامله با مواد هسته‌ای هستند ترتیب دهند انواع دستگاه های هسته ای که تروریست ها و دولت های سرکش ممکن است به دنبال آن باشند. نهادهای سیاسی که قبلاً دارای تسلیحات هسته‌ای بودند، هیچ کاری برای از بین بردن این افسانه انجام ندادند.

جیوه قرمز در چه وسایلی است سازمان‌هایی که در پاکسازی مین‌ها و خنثی‌سازی مهمات منفجر نشده نقش دارند، به این باور در میان برخی جوامع در جنوب آفریقا اشاره کردند که ممکن است جیوه قرمز در انواع خاصی از مهمات یافت شود تلاش برای استخراج جیوه قرمز، که ادعا می شود بسیار ارزشمند است، به عنوان انگیزه ای برای افرادی گزارش شده است که اقلام مهمات منفجر نشده را خنثی می کنند و در نتیجه دچار مرگ یا جراحت می شوند در برخی موارد گزارش شده است که تاجران بی‌وجدان ممکن است عمداً این تصور غلط را در تلاش برای ایجاد بازاری برای مهمات بازیافت‌شده ترویج کنند.

در آوریل 2009  گزارش شد که شایعاتی مبنی بر اینکه چرخ خیاطی سینگر حاوی “جیوه قرمز” است باعث شده است که قیمت این ماشین‌ها در پادشاهی به شدت افزایش یابد، به طوری که برخی از آنها تا 200000 روپیه برای یک دستگاه واحد پرداخت کردند که قبلاً می‌توانست داشته باشد برای SR200 خریداری شده است معتقدان به شایعه ادعا کردند که وجود جیوه قرمز در سوزن چرخ خیاطی با استفاده از تلفن همراه قابل تشخیص است. اگر وقتی تلفن در نزدیکی سوزن قرار می گرفت، خط قطع می شد، ظاهراً ثابت می کرد که این ماده وجود دارد.

طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه ،در مدینه تجارت شلوغی در چرخ خیاطی وجود داشت، خریدارانی که از تلفن همراه استفاده می کردند تا دستگاه ها را از نظر محتوای جیوه قرمز بررسی کنند، در حالی که گزارش شده بود که دیگران به دزدی متوسل شده اند و دو مغازه خیاطی در ذولوم شکسته شده و دوخت آن ها انجام می شود.

ماشین آلات به سرقت رفته در مناطق دیگر، شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه یک شرکت چندملیتی مستقر در کویت مشغول خرید دستگاه های سینگر بوده است، در حالی که در الجوف، ساکنان این باور را داشتند که یک موزه محلی در حال خرید چنین ماشین هایی است که می تواند پیدا کند، و تعداد زیادی از آنها. زنان در موزه ظاهر شدند و پیشنهاد فروش دستگاه های سینگر خود را دادند.پ

لباس بلوچی ،در مورد ماهیت دقیق و یا حتی رنگ جیوه قرمز توافق اندکی بین معتقدان به این داستان وجود داشت، در حالی که موارد استفاده فرضی از آن از جزء ضروری انرژی هسته ای تا توانایی احضار جن، استخراج طلا، یا گنج دفن شده را پیدا کنید و سایر اشکال جادویی را انجام دهید. سخنگوی رسمی پلیس ریاض گفت: این شایعات توسط باندهایی که قصد کلاهبرداری از مردم را از پول خود داشتند، آغاز شده و وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی را تکذیب کرد.

  • منابع:
    1. Red mercury
  • تبلیغات: 
  1. برای سلامتی بدن خود حتما فلفل سیاه مصرف کنید
  2. تاثیر ماسک به بهبود اقتصاد
  3. نرخ های پر کردن کامیون بهینه شده است
  4. ترفند های تضمینی برای رسیدن به موفقیت